exm menu

 

exm menu

 

Adobe XD נגד Figma

מור אלבז | 28.06.2022

Adobe XD ו-Figma הם שניים מכלי העיצוב הפופולריים ביותר בשוק. שניהם מציעים מגוון רחב של תכונות, אבל מי מהם הוא הטוב ביותר עבורך? במאמר זה אציג את היתרונות והחסרונות של כל אחד מהכלים ומה משותף להם.

תהליך העבודה של מעצבי חוויות משתמש מתחיל עם מחקר משתמשים, קבוצות מיקוד, דיונים של בעלי עניין, פרסונות, תרחישים, מסעות משתמשים ומיפוי מחשבות. כל אלה היוצרים בסיס חזק לדרישות המשתמש. אחרי שסגרנו את כל אלה, מתחילים ליצור מספר אבות-טיפוס (פרוטוטיפ) בתוכנות שונות ולאחר קבלת אישור על אבות הטיפוס האינטראקטיביים שלנו, יוצרים עיצובים באמצעות כלים כמו Photoshop או Illustrator ולבסוף, מוסרים את העיצובים למפתחים. 

במשך תקופה ארוכה מעצבי חוויות משתמש נאבקו למצוא כלי אחד ליצירת תבניות – Wireframing, יצירת אב טיפוס, יצירת מוקאפים ופיתוח. בשנת 2010, לאחר הגעתו של Sketch לשוק, המשוואה השתנתה לחלוטין ובשנת 2016 עם הגעתן של Figma ו-Adobe XD התחרות האמיתית התחילה.

באמצעות Sketch, Figma או Adobe XD, ניתן ליצור תבניות, אבות טיפוס ועיצובים מוגמרים וכל זה ביישום יחיד. 

מטרת סקירה זו אינה להכריז על הזוכה. זוהי השוואה אובייקטיבית בין שני הכלים כדי שתוכלו להבין בקלות איזה מהכלים הוא המתאים ביותר לצרכים המסויימים שלכם, תזרים העבודה, התקציב וההעדפות.

מה זה Sigma

Figma הוא ממשק גרפיקה וקטורי מבוסס ענן המשמש למגוון משימות עיצוב גרפי וחוויות משתמש. מאז השקתה ב-2016, היא הפכה לכלי פופולארי עבור מעצבי ממשק משתמש הודות לעובדה שהיא פועלת ישירות בדפדפן. הממשק מאפשר גישה לפרוייקטים מכל מחשב מבלי להתקין תוכנה או לרכוש רישיונות מרובים. למאמר המציג את Figma 

מה זה adobe XD

Adobe XD הוא כלי עיצוב מבוסס וקטור, חלק מחבילת תוכנות הענן היצירתי של adobe. מסיבה זו אין צורך ברכישה של תוכנה נוספת עבור מעצבים שעובדים כבר עם חבילה זו. XD שוחררה ב-2016 עם תכונות ייעודיות לעיצוב חוויות משתמש (uxui/) שאינן זמינות למעצבים המשתמשים בפוטושופ או באילוסטרייטור. ניתן להשתמש בתוכנה כאפליקציית שולחן עבודה או כאפליקציית ענן. למאמר (ותיק) המציג את XD

פלטפורמות וזמינות

Figma  – כלי מבוסס דפדפן, מה שאומר שניתן לעבוד עם הממשק בכל מערכת הפעלה. זה כולל  macOS , Windows, Chrome OS ו-Linux  בנוסף, קיימת גירסת אפליקציה לשולחן העבודה עבור  MacOS ו-Windows עם אותן תכונות של גרסת הדפדפן.

Adobe XD  היא אפליקציית שולחן עבודה עבור MacOS / Windows

מאפשרת עבודה במצב לא מקוון, כלומר אין צורך להסתמך על חיבור לאינטרנט.

שיתוף פעולה

גם Figma וגם Adobe XD מציעות פתרון באופן דומה: צור פרוייקט, הזמן את הצוות שלך, השתולל בעבודה על הפרוייקט. שני הפתרונות דורשים חשבונות Figma או Creative Cloud בהתאמה. אז מה ההבדל?

ב-XD  אם שני אנשים עובדים על אותו פרויקט בו-זמנית, בכל פעם שאחד מהמשתמשים שומר את הקובץ שלו, השני יצטרך לסנכרן מה שעלול להוביל לאובדן מידע.
עם Figma, לעומת זאת, הפרוייקט תמיד מסונכרן עם המשתמשים האחרים וניתן לראות מה כולם עושים בזמן אמת.

יתרון נוסף של Figma בקטגוריה זו הוא FIGJAM – לוח שיתופי לסיעור מוחות, תכנון וכל שאר השלבים המקדימים בתהליך עיצוב חוויות משתמש.

כלי העיצוב

שתי התוכנות מציעות כלי עיצוב ידידותיים, החל מהסט הסטנדרטי: קו, מלבן, אליפסה, מצולע, כלי העט ותיבת מלל. ניתן לשלוט ברדיוס הפינות, לשנות צבע, להתאים את מיקום האובייקט, להחיל הצללות וכו׳.

שתי התוכנות מציעות ספריית תוספים עשירה ומגוונת עבור אייקונים, תמונות, תבניות, גיפים, אנימציות ועוד.

מכנה משותף נוסף לשני הכלים הוא היכולת ליצור מערכת עיצוב אישית. מדובר ביתרון גדול עבור מעצבי UI/UX שיכולים לחסוך זמן עבודה רב ולשמור על עקביות עיצובית.

Figma מציעה תמיכה מלאה בשפה העברית בעוד XD דורשת שימוש בתוסף חיצוני.

adobe XD מציעה התממשקות מלאה עם שאר התוכנות של adobe כמו פוטושופ ואילוסטרייטור מדובר ביתרון משמעותי עבור מי שעובד עם חבילת התוכנות של adobe באופן קבוע.

מחיר

למעצבים מתחילים Figma מציעה גירסה חינמית. אמנם ישנן מגבלות מסויימות על מספר הפרוייקטים המשותפים עליהם ניתן לעבוד בו־זמנית, קובצי הצוות והיסטוריית הגרסאות, אך זה עדיין מספק לצורך לימוד התוכנה ולהתחלת עובדה עימה. עלותה של הגירסה המורחבת של Figma היא 12 דולר לחודש – בתשלום שנתי. המחיר עולה ל-15 דולר לערך בתשלום חודשי.

Adobe XD מציעה מחירי מנוי ב- 9.99$ לערך, לחודש, או 52.99$ לערך, לחודש כחלק מחבילת אפליקציות Creative Cloud, עם ניסיון חינם של שבעה ימים.

לסיכום

כפי שניתן לראות, זה כמעט בלתי אפשרי להגיע למסקנה מוחלטת איזה כלי עיצוב טוב יותר מהאחר. גם Figma וגם Adobe XD הם פתרונות נהדרים המאפשרים לעצב, ליצור אבות־טיפוס, לשתף ולייצא ללא צורך בכלים נוספים.

עם זאת, על מנת לקבל החלטה איזה כלי טוב יותר עבורך, אני מציעה לחשוב על דרך העבודה האישית ועל סדרי העדיפויות. האם השימוש העיקרי בכלי צריך להיות בדפדפן או שתהיה לו אפשרות לא מקוונת? כמה אנשים עובדים על אותו פרויקט? 

print

 
-

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים:

  גללתם 1112 פיקסלים! רוצים שוב?

  להשארת פרטים
  -

  יש לנו עוד כל כך הרבה לספר, ואנחנו לא פחות מרשימים בטלפון ואחד על אחד. מוזמנים להתקשר: 4908* או להשאיר פרטים בטופס

  • רותם

  • ליהיא   התקשר

   להשארת פרטים
   אתם מוזמנים למלא פרטים כאן ואנחנו נחזור אליכם