Menu
exm menu

 

ספרות מקצועית

9 ספרים לקנייה

7 פקודות וקיצורים

לירן טביב | 25.12.18
7 פקודות וקיצורים

כל משתמש מחזיק במספר פקודות שימושיות המסייעות לו בחיסכון בזמן עבודה יקר.
אפטר אפקטס עמוסה בקיצורי מקלדת ופקודות המפוזרות במדורים שונים בתוכנה. לפעמים מדובר בפקודות גלויות לעין ולעיתים בקיצורים נסתרים. במאמר זה ריכזנו מספר קיצורים שימושיים במיוחד.

 
Snap מקוצר - אז כולנו מכירים את האפשרות להדליק את אפשרות ההצמדה (Snap) לכלי החץ ולכלי נקודת העוגן, לסיוע בדיוק הכלי סביב קצוות השכבה, פינותיה, מרכזה וכו'. אבל לא פעם אנו שוכחים לכבות הצמדה זו ובפועל מקשים על עבודה מדוייקת בתוכנה. אז הפעלה וכיבוי האפשרות באופן ידני בכל פעם מחדש איננה יעילה. במקום זאת ניתן להפעיל את אפשרות ההצמדה (Snap) באופן ברירני באמצעות החזקת מקש Cmd/Ctrl תוך כדי גרירה של אחד מן הכלים הייעודיים 1

הורות ממוגנטת - פקודה זו מאוד שימושית לאחר עקיבה תלת־ממדית באפטר, אך לא רק. באמצעות פעולה פשוטה זו ניתן "להקפיץ" את שכבת הילד אל מיקום, זווית וגודל שכבת ההורה בזמן יצירת ההורות. כל שיש לעשות בכדי ליצור הורות ממוגנטת הוא להחזיק את מקש Shift בזמן יצירת ההורות.

2
החלפה ראש בראש – שימוש חוזר בשכבות, או אנימציה, הוא בעצם העברת כל הנתונים/אפקטים/אנימציה/מסיכות אל שכבה אחרת. בפועל ניתן לעשות זאת באמצעות העתקת כל המאפיינים הרצויים וצירופם לשכבה אחרת, או שאפשר להחליף את תוכן השכבה (המקורית, או עותק שלה) באמצעות פעולה מאוד פשוטה: סימון השכבה המיועדת להחלפה, בחלון הקומפוזיציה או בציר הזמן (טיים ליין), וגרירת חומר גלם חדש אליה (מחלון הפרוייקט) כאשר מקש Alt/Option מוחזק. פעולה זו תחליף את תוכן השכבה הקיימת בתוכן חומר הגלם החדש שנגרר אליה.

3

לכידת תנועה - להנפיש עם קיפריימים? זה כל כך 2014. להנפיש עם תנועת העכבר! האמת היא שפקודות אלו קיימות כבר שנים רבות, ועבודת קיפריימים משובחת תמיד תתעלה עליה, אך במידה ויש לבצע משימה זריזה, או לשחזר תנועה (של עכבר על מסך מחשב למשל) ניתן להקליט את תנועת העכבר ולהמירה לקיפריימים באופן אוטומטי.

ניתן לעשות זאת בכדי להנפיש שכבות באמצעות חלון רישום תנועה (Window>Motion Sketch), סימון השכבה הרלוונטית, לחיצה על כפתור התחל לכידה Start Capture והזזת העכבר בחלון הקומפוזיציה תוך החזקת כפתור העכבר השמאלי. בנוסף ניתן ללכוד תנועה לנעץ מכלי הבובה (Puppet Tool) באמצעות סימונו וגרירתו כאשר מקש Cmd/Ctrl מוחזק.

בשתי הדרכים הללו תומר תנועת העכבר לקיפריימים, אותם יהיה ניתן לערוך ולעדן לאחר פעולת הלכידה באופן הרגיל.

4

מרכוז נקודת עוגן על פי תוכן - כברירת מחדל נקודת העוגן של שכבה מופיעה במרכזה, לטוב ולרע. בדרך כלל נמצא עצמנו גוררים את נקודת העוגן למיקום שייקל עלינו ביותר את תהליך האנימציה.

כאשר עובדים עם מסיכות, או שכבות צורה, ניסיון לגרור את נקודת העוגן אל מרכז הצורה/מסיכה/תוכן עלול לגרום לכאב ראש... אבל זה לא חייב להיות כך. את נקודת העוגן ניתן למרכז אל התוכן באמצעות קיצור המקלדת Cmd/Ctrl+Alt+Home על לא דבר...

5 

אלפא או גריד עם Alt - במקום לפתוח את התפריט מכפתורי הגריד והערוצים, ניתן ללחוץ עליהם כשמקש alt/Option מוחזק ולהציג באמצעות כפתור הגריד את אזורי הבטחון Title Action Safe ואת ערוץ האלפא באמצעות כפתור הערוצים.

6

בחירת שכבה עם מספר - ציר הזמן מרובה שכבות? אתה מעוניין בבחירת שכבה אבל אבל נמאס לך בכל פעם לגלול את התצוגה? אתה לא חייב לסבול. ניתן לבחור שכבה באמצעות הקשה על מספרה במקשי הספרות הממוקמים בצידה הימני של מקלדת מלאה. 

מצאת משהו שעשה לך את היום? שכחנו משהו? אתה מוזמן לכתוב לנו בתגובות, או אל דוא״ל המערכת.
 
.
 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

 • נכתב ע"י
  אינונב – פיתוח בשלושה חלקים
  אינונב – פיתוח בשלושה חלקים
  שנה שלישית: מפבלישר לעבודה עצמאית
  שנה שלישית: מפבלישר לעבודה עצמאית בפרקים הקודמים של הישרדות  בחלק הקודם כתבתי כיצד השנה השנייה החלה באויר פסגות והתדרדרה אל…...
  16.05.2019 | כתב: רוני גריפית
 • נכתב ע"י
  מה חדש בלייטרום גירסה 8.3
  אמש‭ ‬שחררה‭ ‬אדובי‭ ‬עדכון‭ ‬ללייטרום‭ ‬בגירסת‭ ‬הענן‭ ‬ובגירסה‭ ‬הקלאסית‭.‬ כמו‭ ‬תמיד‭ ‬הגירסה החדשה‭ (‬8‭.‬3)‭ ‬כוללת‭ ‬שיפורי‭ ‬ביצועים‭,‬ תיקוני...
  15.05.2019 | כתב: יגאל לוי
 • נכתב ע"י
  לשים את הרגש בצד
  לשים את הרגש בצד
  על ניהול לקוחות מהראש
  אנחנו נוטים לתפוס את עצמנו לרוב כאנשים מחושבים ורציונליים, במיוחד בפן העסקי. אבל הרבה פעמים, מה שמנהל את העסק שלנו…...
  08.05.2019 | כתב: עינת שמשוני
-

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים:

May2019OpenDay MentorBanner 1230 300

גללתם פיקסלים! רוצים שוב?

המכללה ממוקמת במתחם הבורסה ברמת גן סמוך ליציאה מתחנת רכבת ת"א מרכז (סבידור).
 • כתובת: ז'בוטינסקי 1, רמת-גן
 • טלפון: 03-5291888 פקס: 03-5290526
 • כתובת לדואר: ת.ד 3625 רמת גן 5213605
 • דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • שעות הפעילות המזכירות:
 • ימים א'-ה' 18:00 - 09:00
 • יום ו' 12:00 - 09:00
 •  
  • This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
בואו נדבר
-

יש לנו עוד כל כך הרבה לספר, ואנחנו לא פחות מרשימים בטלפון ואחד על אחד. מוזמנים להתקשר: 03-5291888 או להשאיר פרטים בטופס

התקשר
בואו נדבר