Menu
exm menu

 

ספרות מקצועית

9 ספרים לקנייה

תיקייה משותפת בענן – לעבוד מול לקוחות, אבל פחות

כתב | לירן טביב | 17.05.17
תיקייה משותפת בענן – לעבוד מול לקוחות, אבל פחות

בשנותיי הראשונות כפרילנס, גיליתי שככל שאני נותן תשומת לב גדולה יותר ללקוח, כך הוא מרוצה יותר… לא רק ממני, אלא מהתוצאה הסופית אותה אני מעביר אליו. חשוב שלקוחות יהיו מרוצים, אפילו חשוב מאוד- אבל לתת את מלוא תשומת הלב ללקוח עולה בזמן (יקר), אותו ניתן להשקיע בשיוף התוצאה הסופית או אפילו בקבלת פרויקט נוסף.

מכאן יוצא כי כדאי לקצר את זמן האינטראקציה מול הלקוח, אך עדיין לתת את תשומת הלב המלאה. כלומר, לעשות אופטימיזציה ככל הניתן לעבודה מול הלקוח.
לכל אחד יש את סדר העבודה שלו ואת התחום שלו. בסופו של דבר, כולנו מקבלים או מעבירים קבצים אל הלקוח – אם זה דרך המייל, ג’מבו מייל או כל שירות אינטרנטי אחר. הבעיה היא שזה לוקח זמן… הרבההה זמן. ועד שהקובץ לא סיים לעלות, בדרך כלל  לא נהיה שקטים.
בשנים האחרונות גיליתי כי השירותים האלה די מיושנים מבחינת שיטת העבודה שהם מציעים ובמקביל גיליתי את שירותי הענן.
שירותי הענן (Dropbox, Google Drive) מאפשרים לשתף תיקייה בין המחשב שלך ובין המחשב של הלקוח. לכאורה התיקייה נראית תמימה, אך כל קובץ שתניח בה יופיע אצל הלקוח, וכל קובץ שהלקוח ימחק מהתיקייה במחשב שלו, ימחק מהתיקייה על המחשב שלך. במילים אחרות, התיקייה מסתנכרנת אוטומטית בין המחשבים שלך ושל הלקוח.
שיטת עבודה זו חוסכת המון זמן מפני שאין צורך לבצע פעולה מיוחדת בכדי להעביר או לקבל את הקבצים ללקוח, רק צריך לתפעל את התיקייה באופן רגיל וכל מה שיופיע בה ישותף בינכם.
כאפטריסט, אני אפילו מרנדר את הקבצים ישירות אל תוך התיקייה המשותפת, וכך אני מרוויח פעמיים: אני לא צריך לחכות שהרנדר יסתיים בכדי להעביר את הקובץ (וזה לפעמים יכול לקחת שעות) וכשהרנדר מסתיים, הקובץ יופיע אוטומטית אצל הלקוח (אפילו אם זה בארבע לפנות בוקר…).
התקנה של תוכנת שירות הענן היא הכרחית לעבודה חלקה ולכן יש להיכנס לאתר שירות הענן המועדף עליך (שלי זה Dropbox), להוריד את התוכנה (בחינם) ולהתקין אותה.
אז איך משתפים תיקייה?
די בפשטות, הצעדים הבאים מודגמים בשירות Dropbox אך ניתן לעקוב אחר הצעדים בכל שירות ענן שמכבד את עצמו…
צרו תיקייה בתוך תיקיית הDropbox- ותנו לה את שם הפרויקט. במידה ובחרתם ליצור תיקייה דרך האתר של דרופבוקס, פשוט ליחצו על אייקון התיקייה.cloud 1
בכדי להפעיל את שיתוף התיקייה, תנו עליה קליק ימני ומהתפריט שנפתח בחרו באפשרות Share this folder…. במידה ובחרתם להפעיל את השיתוף מתוך האתר, כנסו אל תוך התיקייה הרלוונטית וליחצו על כפתור אפשרויות השיתוף.
cloud_2
בחלון שניפתח יש להזין את המייל של הלקוח או הלקוחות ולאשר בלחיצה על כפתור Share folder. לאחר שלב זה תשלח הזמנה אישית לתיקייה למייל שצוין.
cloud_3
לאחר שהלקוח אישר את ההזמנה, תהיה לו גישה מלאה לתוכן התיקייה וכך תוכלו להעביר ביניכם קבצים במהירות וביעילות. במידה והלקוח עדיין לא התקין את התוכנה על מחשבו האישי, ההזמנה תכלול גם לינק להתקנת התוכנה.
תיקייה משותפת היא תיקייה שמחה והאייקון שמציג אותה ישתנה לאייקון הזה.
cloud_5
לכל שירות ענן יש שטח מוגבל (בינתיים…). בכדי שלא יגמר המקום המוקצה בענן, יש למחוק את התיקייה המשותפת בתום הפרויקט. ניתן לעזוב באופן חד צדדי את התיקייה ובאופן זה לא למחוק את הקבצים הנמצאים בתיקיית הלקוח באמצעות כניסה לאפשרויות השיתוף של התיקייה  ובחירה באפשרות Leave Folder. להתראות תיקייה.
 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

-

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים:

mentor milga 1230X300

גללתם פיקסלים! רוצים שוב?

המכללה ממוקמת במתחם הבורסה ברמת גן סמוך ליציאה מתחנת רכבת ת"א מרכז (סבידור).
  • כתובת: ז'בוטינסקי 1, רמת-גן
  • טלפון: 03-5291888 פקס: 03-5290526
  • כתובת לדואר: ת.ד 3625 רמת גן 5213605
  • דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • שעות הפעילות המזכירות:
  • ימים א'-ה' 18:00 - 09:00
  • יום ו' 12:00 - 09:00
  •  
    • This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
להשארת פרטים
-

חייגו 03-5291888 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

התקשר
להשארת פרטים