Menu
exm menu

 

ספרות מקצועית

9 ספרים לקנייה

יצירת מצגת תמונות יעילה

יגאל לוי | 17.09.18
יצירת מצגת תמונות יעילה
על מנת שמצגת התמונות שהכנתם תותיר רושם רב על הצופה לא די בתמונות יפות. במאמר הקודם הסברנו על חשיבות סידור  התמונות באופן שיספר סיפור, גם אם אין בו עלילה, שיעביר רגש למרות שהתמונות דוממות ושימחיש לצופה את גודל החווייה. במאמר זה נסביר אודות יצירת מסך פתיחה וסיום למצגת, נדגים הוספת מלל (למקרה ואתם מתעקשים לציין את מיקום הצילום, למשל) ונספק טיפים אודות ניגון המצגת. כאמור, מטרת מאמרים אלו לעודד אתכם להצגת יצירותיכם, אם באמצעות הדפסתן, הקרנתם  בסלון המשפחתי, או באמצעות מקרן בארוע מיוחד. הניסיון מלמד שצפייה בתמונות על צג גדול מעצימה את החווייה.

מסכי פתיחה וסיום

לא חייבים לפתוח מצגת בתמונה, למעשה בזמן שהצופים ממתינים להצגתה מומלץ להסתיר את התמונות באמצעות מסך פתיחה שחור (פחות מעייף את העיניים ממסך לבן) ובאמצעו כיתוב המרמז על הבאות, למשל, המסע לרומניה 2018. כדי לעשות זאת יש לפתוח את הקטגוריה Tiltles, לסמן את האפשרויות Intro Screen למסך פתיחה ו-A) Add Identity Plate) וללחוץ על כפתור המשולש שבפינת לוחית הזהות (B) ומהתפריט הנשלף לבחור ב-Edit. בחלון שנפתח ניתן לבחור בין הוספת כותרת מלל למסך הפתיחה
(Use astyled text identity plate)  או תמונה שעיצבתם בעורך אחר כמו פוטושופ (Use a graphical identity plate)במידה ובחרתם באפשרות השנייה יהיה עליכם ליצור עיצוב כלשהו, כאמור בתוכנה אחרת ולשמור את הקובץ בפורמט PNG. בחירה באפשרות זו תאפשר בחירת הקובץ באמצעות לחיצה על כפתור Locate File. באותו אופן ניתן להוסיף שקופית סיום למצגת (C).
רגע, לא חייבים לעצב מסכים משעממים הכוללים רק מלל. עם קצת תושיה אפשר לעשות הרבה יותר- פרטים בטיפ הבא


Titles

יצירת מסכי סיום/פתיחה מעוצבים בלייטרום

כאמור, אפשרויות העיצוב למסכי פתיחה וסיום בלייטרום מוגבלים, אבל זה לא אומר שלא ניתן לעקוף את זה.
 1. כל שיש לעשות הוא לעבור למודול Print. בראש הדף בקטגוריה Layout Style יש לבחור ב-Custom Package.
 2. לפני הכל יש להגדיר את גודל המסמך. יש ללחוץ על כפתור Page Setup ומתפריט Paper Size יש לבחור בפקודה Manage Custom Sizes. בחלון שנפתח יש להקליד בשדות העליונים את הערכים 381mm ו-677.33mm (ערכים המקבילים ל-1920x1080 פיקסלים) ולאשר את החלון והחלון שאחריו.  
 3. כעת ניתן לגרור למסמך תמונות ולמקם אותם לפי טעמכם.
  בסיום העיצוב יש לגשת לקטגוריה Print Job הממוקמת בחלקו הימני התחתון של חלון התוכנה (A) ובתפריט Print to יש לבחור ב-JPEG File
 4. כעת יש לייצא את היצירה לקובץ באמצעות לחיצה על כפתור B) Print to File). בחלון שנפתח יש להעניק לקובץ שם ולבחור במיקום שמירת הקובץ ולאשר את החלון.
  כשלב אחרון יש לייבא את התמונה ללייטרום, לגרור אותה לאוסף התמונות המרכיב את המצגת ולמקמה כעמוד פתיחה, או סיום בהתאם לשלבים המתוארים בטיפ הראשון במאמר.

  Print Job Example
  דוגמא למסך סיום במצגת- שילוב של מספר תמונות מכפריה הציוריים של רומניה. לצד תמונות של תושבי המקום שולבו תמונות נוף מתאימות.


הוספת מלל

אמנם איננו חובבי מלל במצגות בהן התמונות אמורות לדבר, אבל לייטרום מאפשרת להוסיף מלל באמצעות הפקודה Add Text Overlay מתפריט SlideShow. לייטרום תציג תיבה ובה הכיתוב Default Text Content. ניתן להקליד מלל משלכם מתחת לתמונה בשדה A) Custom Text). לייטרום תומכת בעברית במדור זה, אך לא מאפשרת לשנות את מאפייני המלל. ניתן לשנות את מימדי המלל באמצעות גרירת אחת מנקודות הפינה ואת מיקומו באמצעות גירתו על הציר האנכי. לחיצה על הכפתור המתאים (ABC) בתחתית החלון תאפשר הוספת תיבות מלל נוספות (B).

Add Text to Presentation S


ניגון המצגת  

 • על מנת לזרז את התצוגה המקדימה של המצגת ניתן לבחור ברמת איכות סטנדרטית או נמוכה. ניתן לבחור באיכות זאת בתחתית הקטגוריה Playback בתפריט Quality. הייצוא בסוף יתבצע תמיד באיכות הגבוהה ביותר. 
 • מומלץ לפני ניגון המצגת לבחור 4-5 תמונות ולנגן את המצגת לבחינת המעברים, המוזיקה וכו'. 
 • אמנם זה אינו גלוי בחלונות התוכנה, אך ניתן לייצא את המצגת לקובץ בפורמט Pdf אמצעות הפקודה Export PDF Slideshow מתפריט Slideshow, או באמצעות קיצור המקלדת Cmd+J במק, או Ctrl+J בחלונות. ניתן לייצא את המצגת גם כקובץ וידאו בפורמט MP4 בעזרת הפקודה Export Video Slideshow מתפריט Slideshow, או באמצעות קיצור המקלדת Option+Cmd+J במק, או alt+Ctrl+F בחלונות. בחלון שנפתח תוכל להעניק לקובץ שם ולבחור באיכותו. שים לב שהגודל בו אתה בוחר זהה ליחסי המידה של המצגת.
 • בסיומה של עבודה מומלץ לשמור את המצגת באמצעות קיצור המקלדת Cmd+S במק, או Ctrl+S בחלונות.
 • הגיע לקוח ולא הספקתם להכין מצגת ראוייה? אל דאגה, סמנו את התמונות להצגה במודול הפיתוח מרצועת התמונות ובמודול הספרייה מתצוגת רשת,  או מרצועת התמונות ולחצו על שילוב המקשים Cmd+Return במק, או Ctrl+Enter בחלונות. לייטרום תייצר תצוגות מקדימות איכותיות ותנגן את המצגת.
 • שים לב! בעת ניגון המצגת כקובץ וידאו, ודא שבאפשרויות הניגון של נגן הוידאו שלא מסומנת אפשרות ניגון בלולאה (Loop). אפשרות זו תגרום למצגת להתחיל שוב מההתחלה בסיומה - דבר שעלול להביך את המשתתפים ובעיקר אותך...
 • הסרת הסחות דעת חשובה לחווייה הכללית- לפני ניגון המצגת כדאי לכבות, או לעמעם את האורות- כך תבטיח, לפחות חלקית, שעיניי הצופים יופנו לכיוון המסך הגדול.
 • אם המצגת כוללת קובץ קול, ודא לפני שהאורחים מגיעים שעוצמת השמע לא גבוהה מדי - התמונות כאן הן השחקן הראשי. כדאי להימנע מיצירת מצגות ארוכות ומיגעות - השאר טעם של עוד.

Export Slideshow as Video 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

 • נכתב ע"י
  אינונב – פיתוח בשלושה חלקים
  אינונב – פיתוח בשלושה חלקים
  שנה שלישית: מפבלישר לעבודה עצמאית
  שנה שלישית: מפבלישר לעבודה עצמאית בפרקים הקודמים של הישרדות  בחלק הקודם כתבתי כיצד השנה השנייה החלה באויר פסגות והתדרדרה אל…...
  16.05.2019 | כתב: רוני גריפית
 • נכתב ע"י
  מה חדש בלייטרום גירסה 8.3
  אמש‭ ‬שחררה‭ ‬אדובי‭ ‬עדכון‭ ‬ללייטרום‭ ‬בגירסת‭ ‬הענן‭ ‬ובגירסה‭ ‬הקלאסית‭.‬ כמו‭ ‬תמיד‭ ‬הגירסה החדשה‭ (‬8‭.‬3)‭ ‬כוללת‭ ‬שיפורי‭ ‬ביצועים‭,‬ תיקוני...
  15.05.2019 | כתב: יגאל לוי
 • נכתב ע"י
  לשים את הרגש בצד
  לשים את הרגש בצד
  על ניהול לקוחות מהראש
  אנחנו נוטים לתפוס את עצמנו לרוב כאנשים מחושבים ורציונליים, במיוחד בפן העסקי. אבל הרבה פעמים, מה שמנהל את העסק שלנו…...
  08.05.2019 | כתב: עינת שמשוני
-

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים:

May2019OpenDay MentorBanner 1230 300

גללתם פיקסלים! רוצים שוב?

המכללה ממוקמת במתחם הבורסה ברמת גן סמוך ליציאה מתחנת רכבת ת"א מרכז (סבידור).
 • כתובת: ז'בוטינסקי 1, רמת-גן
 • טלפון: 03-5291888 פקס: 03-5290526
 • כתובת לדואר: ת.ד 3625 רמת גן 5213605
 • דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • שעות הפעילות המזכירות:
 • ימים א'-ה' 18:00 - 09:00
 • יום ו' 12:00 - 09:00
 •  
  • This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
בואו נדבר
-

יש לנו עוד כל כך הרבה לספר, ואנחנו לא פחות מרשימים בטלפון ואחד על אחד. מוזמנים להתקשר: 03-5291888 או להשאיר פרטים בטופס

התקשר
בואו נדבר