Menu
exm menu

 

ספרות מקצועית

9 ספרים לקנייה

הכנת קבצים לאפטר אפקטס

לירן טביב | 10.05.18
הכנת קבצים לאפטר אפקטס

חומרי הגלם באפטר אפקטס, הם אבני היסוד של כל עבודה. בין אם קובצי וידאו מהווים התחלה נקייה, או קובצי תמונה ווקטור המשמשים לעיצוב הפריים. הכנת חומרי הגלם וייבוא נכון שלו לתוכנה הם הבסיס לעבודה נוחה ונכונה. שלב זה מתבצע לפני תחילת העבודה על הפרוייקט ודילוג על שלב זה יכול ליצור הרבה בעיות שעלולות לגרום לנו לחזור לנקודת ההתחלה אחרי עבודה מרובה. אז רגע לפני שרצים קדימה כדאי להשקיע בשלב הכנת חומרי גלם מפוטושופ ואילוסטרייטור לעבודה. מאמר זה מציין את יתרונות העבודה של פוטושופ ואילוסטרייטור בשילוב עם אפטר וכללי "אצבע" להכנת חומרי גלם בשתי התוכנות.

 1. יתרונות העבודה עם פוטושופ/אילוסטרייטור
  היתרון הברור בעבודה עם אילוסטרייטור הוא היכולת להשתמש במידע הווקטורי בתוך אפטר אפקטס. בין אם זה דרך הדלקת כפתור Collapse Transformations 1 או אם באמצעות המרת השכבות המיובאות ל-Shapes
  (Layer>Create Shapes From Vector Layers) כך שאם יש צורך בשימוש במידע וקטורי בתוך אפטר אפקטס, אילוסטרייטור היא הבחירה הטבעית.
  פוטושופ אולי איננה ווקטורית במהותה, אך מספקת מספר יתרונות לא מבוטלים:
  - סגנונות שכבה חיים - ניתן לייבא את קובץ הפוטושופ כאשר סגנונות השכבה Layer Styles מיובאים עם השכבות, כך שניתן להנפיש ולערוך את סגנונות השכבה.

  2

  -קבוצות כתתי־קומפוזיציות-
  ארגון קובץ הפוטושופ בקבוצות/תיקיות מגיע גם לאפטר אפקטס, כאשר כל קבוצה/תיקיה תופיע כתת־קומפוזיציה. עובדה זו מאפשרת ארגון קובץ העבודה מראש בפוטושופ ושמירה על הסדר בתוך אפטר אפקטס- אפשרות עבודה שעשוייה להיות גורלית בקבצים מרובי שכבות ואלמנטים.
  - שכבות צורה- יצירת שכבות צורה בפוטושופ, תציג אותן באפטר כשכבות עם מסיכות, בהן ניתן להשתמש לעריכה והנפשה, או כל שימוש אחר בווקטור שנוצר בפוטושופ.
  - שכבות מלל חיות- במידה ויש צורך להשתמש בשכבת מלל בתוך אפטר, ניתן להמיר שכבת מלל שמקורה מפוטושופ לשכבת מלל חיה בתוך אפטר אפקטס באמצעות הפקודה
  Layer>Convert to Editable Text.


  Collapse on off


 2. מודל צבע- יצירות שנוצרו באפטר אפקטס, יופיעו בסופו של דבר בסביבת מסך כזו או אחרת. המשמעות המיידית היא שהעדפת מודל הצבע של אפטר אפקטס היא RGB. זה לא שאי אפשר לייבא חומרי גלם במודל צבע CMYK אל תוך התוכנה, אבל מהר מאוד נגלה שמדובר בהחלטה שגוייה. קבצים מרובי שכבות (פוטושופ/אילוסטרייטור) במודל צבע שאינו RGB ייובאו לאפטר אפקט משוטחים וללא השכבות. כך שאם שימוש בשכבות הקבצים חשוב לך, המר את מודל הצבע של קובץ הפוטושופ/אילוסטרייטור ל-RGB טרם הייבוא אל תוך אפטר אפקטס.
 3. רזולוציה- בדומה לפוטושופ גם כאן המשוואה פשוטה, אם כמות הפיקסלים נמוכה מדי, אז בעבודה באפטר דברים יראו מפוקסלים/מטושטשים ואם כמות הפיקסלים גבוהה מדי, זה יקשה על אפטר והעבודה תהיה פחות חלקה. העיקרון המנחה הוא עבודה על פי רזולציית העבודה- לדוגמא אם עובדים ב-Full HD אז כנראה שכמות הפיקסלים של קובצי פוטושופ ואילוסטרייטור יהיו 1920x1080. במקרים מסויימים יש צורך בקובץ במימדים גדולים יותר בגלל דרישות הגדלת שכבה מסויימת, ולכן אפשר לייבא קובץ גדול יותר, אך כדאי לקחת בחשבון שייבוא קובץ גדול מדי יכביד על פעולת התוכנה.

  34
  מימין חלון Image Size ומשמאל חלון Properties בבחירת כלי ה-Artboard 

 4. פירוק לשכבות- יסודו של הרעיון בעבודה עם תוכנות כמו פוטושופ וילוסטרייטור הוא היכולת לארגן את המסמך בשכבות. היופי בכל הסיפור שניתן לייבא את השכבות האלה גם לאפטר כשכבות עבודה. העיקרון המנחה כאן הוא שצריך להיות הוא פירוק מינימלי לשכבות- כל מה שצריך להיות מונפש בנפרד, צריך לקבל שכבה משלו וכל מה שלא- ניתן לכלול בשכבה אחת. כך שלתוך אפטר יכנסו רק השכבות ההכרחיות וציר הזמן ירגיש יותר ”מאוורר".

  Opening Screenlayers
  עבודה עם פירוק נכון לשכבות באילוסטרייטור תוביל ליצירת שכבות באפטר אפקטס

  No layers Time line
  עבודה ללא פירוק לשכבות באילוסטרייטור תופיע ללא שכבות באפטר אפקטס

 5. שמות באנגלית- עד גירסאות הענן (CC) לא ניתן היה לייבא קבצים שתוכנם בשפה העברית. ניסיון לעשות זאת גרר הופעת הודעת שגיאה. בעיה זאת נעלמה בגירסאות האחרונות, אך עדיין קיימת בחלק ממערכות ההפעלה. מסיבה זו וכדי למנוע הופעת סימני שאלה בשמות השכבות, ההמלצה היא לעבוד רק בשפה האנגלית. מעבר ליצירת תאימות מלאה, הקובץ נראה גם מקצועי יותר. ודרך אגב... Layer 1 לא נחשב שם לשכבה, כדאי להעניק לשכבה שם המתאר את תוכנה. באופן זה נשיג חיסכון בזמן ובלבול בעבודה בתוכנה.
 

כתבות נוספות שיכולות לעניין אותך:

 • נכתב ע"י
  5 טיפים על שכבות שאולי לא הכרתם
  חלון השכבות נתפס כחלון המרכזי בפוטושופ מאחר והוא מרכז את כל הנכסים בקובץ. מעבר ליכולת לשלב במסמך אלמנטים גראפיים שונים…...
  16.01.2019 | כתב: יגאל לוי
 • נכתב ע"י
  על טיפשים, חכמים ומתחכמים
  על טיפשים, חכמים ומתחכמים
  הכל על לוגו טיפש, חכם ומתחכם
  לקוח שעוסק באדריכלות או בבניין מבקש שבלוגו שלו יופיע ציור של בית, לקוח מתחום הפיננסים מתעקש על גרף צמיחה ובעל…...
  31.12.2018 | כתב: עינת שמשוני
 • נכתב ע"י
  המדריך לבחירת המצלמה המתאימה
  שוק המצלמות כיום מציע אפשרויות בלתי מוגבלות לצלם החובב והמקצועי כאחד, ולכן המבחר הרב עשוי לבלבל גם את האנשים המקצועיים…...
  30.12.2018 | כתב: מיכל וינס
-

שלח לחבר

מלאו את הפרטים הבאים:

PhotoshowMentorBanner 1230 300

גללתם פיקסלים! רוצים שוב?

המכללה ממוקמת במתחם הבורסה ברמת גן סמוך ליציאה מתחנת רכבת ת"א מרכז (סבידור).
 • כתובת: ז'בוטינסקי 1, רמת-גן
 • טלפון: 03-5291888 פקס: 03-5290526
 • כתובת לדואר: ת.ד 3625 רמת גן 5213605
 • דוא"ל: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
 • שעות הפעילות המזכירות:
 • ימים א'-ה' 18:00 - 09:00
 • יום ו' 12:00 - 09:00
 •  
  • This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
להשארת פרטים
-

חייגו 03-5291888 או השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

התקשר
להשארת פרטים